Każda kobieta stara się wyglądać jak najpoprawniej, jednakże czasami popełniają one błędy pielęgnacyjne, które niestety nie oddziałują przyzwoicie na skórę. Właśnie dlatego trzeba mieć pojęcie, czego nie robić, żeby uniknąć problemów, jakie będą tego skutkiem. Podstawowym błędem pielęgnacyjnym jest na przykład zasypanie wieczorem z makijażem na buzi.
nawilżająca kredka do ust Astor
Skóra nie dosyć, że nie otrzymuje składników odżywczych to jeszcze stary makijaż zatyka pory, co może w przyczynić się do powstania krostek i zaskórniaków. Także dużym błędem jest nie używanie toniku, lub też używanie go zbyt sporadycznie. Zadaniem toniku jest przywrócenie odpowiedniego pH dla skóry, czyli kwaśnego. Nawet sama woda modernizuje pH na zasadowy.
wygraj z cellulitem
Przed kupnem kosmetyku, wypada dokumentnie przeczytać skład tego kosmetyku, ponieważ na niektóre składniki możemy być na przykład uczuleni oraz to ma okazję zaowocować zmianami alergicznymi, inaczej zamiast być poprawniej będzie gorzej. Równie istotnym jest przestrzeganie daty ważności oraz prawidłowe warunkowe przetrzymywanie oraz na przykład nie wszyscy zwracają uwagę na temperaturę, w jakiej kosmetyki mają być przechowywane.
korekta zgryzu
Mimo to też nie właściwe wykorzystywanie skraca na przykład ważność, pomimo że wedle etykiety jest jeszcze odpowiedni. Niemniej jednak dotykanie kremu palcami w czasie nakładania skraca okres przydatności, bo bakterie na skórze przyśpieszają starzenie się tego kremu. Żeby zadbać należycie o cerę bez pomocy kosmetyczki, która niemniej jednak kosztuje czas i pieniądze, należy się dowiedzieć, w jaki sposób w domu samemu zająć pielęgnacją cery. Twarz trzeba myć żelem myjącym, oczywiście dobranym indywidualnie do typu cery.