Preparatynaturalne – dobrodziejstwo hydrolatów

hydrolat do ciała

Kosmetyki naturalne, w tym hydrolaty, są z rozkoszą używane, bo mało w nich syntetycznych dodatków, konserwantów, pigmentów oraz wrogich substancji. Sprzyjają do bezpiecznej pielęgnacji, a składniki w nich zawarte łatwo przenikają w cerę i przyzwoicie ją odżywiają.

hydrolat lawendowy

Czy warto stosować hydrolaty?
Hydrolaty to woda kwiatowa lub też roślinna, a adekwatnie element uboczny, który powstał w wyniku produkcji olejków eterycznych. Te preparaty naturalne można używać jako toniku do twarzy czy też dodawać go do wytwórczości domowych środków pielęgnacji. Nadają się zwłaszcza dla skóry wrażliwej, ponieważ hydrolat działa o dużo delikatniej od samych olejków eterycznych. Bardzo dobrze łagodzi cerę po depilacji bądź gojeniu. Wolno nim rozcieńczyć szampon, czy dołączyć do płukanki do włosów w celu nasilenia działania. O takie kosmetyki naturalne jak hydrolat można wzbogacić krem do twarzy używany na co dzień. Ułatwi to rozprowadzanie go na skórze oraz zapobiegnie zamykaniu porów. Używa się ich też do mieszania maseczek w proszku lub ewentualnie rozcieńczania peelingów.

Jakie są plusy hydrolatów?
•    działanie łagodzące
•    działanie przeciwzapalnie
•    działanie antyoksydacyjne
•    działanie odnawiające

Są one niezmiernie delikatne, wolno je wykorzystywać bezpośrednio na cerę, bez rozcieńczania. Hydrolaty należy przystosować według ukochanego zapachu bądź właściwości rośliny, z której powstały.

naturalny hydrolat borowinowy

Preparaty naturalne a środowisko
Osoby używające preparatów naturalnych troszczą się nie wyłącznie o własną skórę, ale i o naturę. Tego rodzaju artykuły do pielęgnacji nie są testowane na zwierzakach a ich produkcja nie zagraża otoczeniu.